Bezpłatne szablony stron WWW


Każdy początkujący webmaster gdy chce mieć ładną stronę, dobrze wyglądającą w każdej przeglądarce powinien się zainteresować gotowymi szablonami. Zamiast robić samemu wszystko od nowa lepiej zmodyfikować dla swoich potrzeb sprawdzony szablon. Poniżej przedstawiamy kilka gotowych, które można skopiować i wykorzystać do swoich potrzeb. Przy każdym jest opis i przykład. Szablony są bezpłatne, proszę tylko pamiętać o pozostawieniu linku do tego serwisu.

Aby obejrzeć działający szablon kliknij w jego miniaturę.
Aby skopiować szablon, pobierz go spakowanego w archiwum ZIP, są tam wszystkie potrzebne pliki, łącznie z grafiką w źródłowym w formacie PSD.


Prosty szablon na stronę firmową, niebieski, elastyczny.

Konstrukcja szablonu oparta jest na stylach CSS zapisanych w zewnętrznym pliku. Strona jest "elastyczna", dobrze prezentuje się we wszystkich przeglądarkach i przy różnych rozdzielczościach ekranu.
Większość ustawień można modyfikować do własnych potrzeb, NIE WOLNO jednak usuwać linku do naszej strony z tekstem: szablony stron.
Edycją można zrobić w programie FrontPage lub edytorze HTML, np. Pajączek. W menu należy uzupełnić linki do podstron, a zbędne pozycje usunąć. Podstrony można tworzyć kopiując szablon główny.
Oprócz zmian w sekcji <body> należy uzupełnić sekcję <head> : tytuł, słowa kluczowe i opis.

Pobierz ten SzablonProsty szablon na stronę firmową, zielony, elastyczny.

Opis szablonu jak wyżej, różnica tylko w kolorze.

 

 

Pobierz ten szablonProsty szablon na stronę firmową, brązowy, elastyczny.

To jest bezpłatny szablon na Twoja stronę WWW.
Szablon oparty jest na stylach kaskadowych i tabelkach, więc jest "elastyczny" czyli dopasowuje się do każdego ekranu.
Edycja szablony jest bardzo prosta, wystarczy uzupełnić o swoje teksty i poprawić tytuły i linki. Przyciski po lewej stronie można wykorzystać do otwierania podstron. Należy ich pozostawić tyle ile potrzeba. Zmienić nazwy linków i adresy stron, zastępując # nazwą pliku.
Aby usunąć logo wystarczy zamienić pliki logo.gif na logo-czyste.gif. Do szablony dołączony jest plik logo.psd można więc programem Adobe Photoshop zrobić własne logo.

Pobierz ten szablonProsty szablon na stronę o tematyce fantastycznej, kosmosie itp.

To jest bezpłatny szablon na Twoja stronę WWW.
Szablon oparty jest na stylach kaskadowych. Nadaje się do wykorzystania przy tworzeniu stron o tematyce fantastycznej, naukowej, kosmosie podróżach itp.
Edycja szablony jest bardzo prosta, wystarczy uzupełnić o swoje teksty i poprawić tytuły i linki.
Aby utworzyć nowe podstrony wystarczy kopiować ten szablon, zmieniając odpowiednio linki. Adresy stron serwisu i linków zewnętrznych można łatwo zmienić, zastępując znak krzyżyka: # nazwą pliku lub URL.
Aby zmienić logo na swoje wystarczy zamienić plik logo.jpg. Do szablony dołączony jest plik logo.psd można więc programem Adobe Photoshop zrobić własne logo.
Szablon jest przetestowany na różnych przeglądarkach i dobrze się prezentuje. Jedyny wymóg to pozostawienie w stopce linku do nas.

Pobierz ten szablonProsty szablon na stronę firmową

Gotowy szablon do wykorzystania na stronę firmową, związana z biznesem, finansami itp. Szablon jest bardzo prosty w modyfikacji, wystarczy zmienić opisy i tytuły. Posiada kilka zestawów zakładek, które mogą być linkami do dalszych stron serwisu, budowanych w oparciu o ten szablon. Aby wstawić link wystarczy zamienić znak: # linkiem do innej strony lub zewnętrznym.
Szablon oparty jest na stylach kaskadowych, zapisanych w osobnych plikach CSS,nie ma potrzeby ich modyfikować, wystarczy skopiować na serwer do głównego katalogu.
Grafika została zoptymalizowana dla szybszego ładowania się strony, więc szablon nadaje się do wykorzystania nawet na darmowych serwerach.

Jeśli skorzystasz z naszego szablonu, pamiętaj aby pozostawić w stopce link do nas, to jest warunek bezpłatnego użycia szablonu.


Pobierz ten szablon